Beställ Plustek Opticfilm 8100 Dia- och negativskanner på nätet redan idag. Här har vi samlat mer information om produkten Plustek Opticfilm 8100 Dia- och negativskanner inom kategorin Dia negativ.
Fotofilmskanner för digitalisering av diabilder och negativ (35 mm). Korrigering av inskannade objekt görs med den medföljande mjukvaran SilverFast SE Plus 8 (läs mer på http://www.silverfast.com).
Skannar in bilden bit för bit, vilket tar längre tid, men ger en högre bildkvalité. Stöd för Windows 7, 8 och 10 samt Mac OS 10.12 och senare.
Kopplas till datorn via USB 2.0. Levereras med väska, hållare för dia och negativ, mjukvara, snabbguide, USB-kabel och strömadapter (15 V).
Upplösning 7200 DPI. Färgdjup 48 bit.
Dynamiskt omfång 3,6. Skannad yta 36,8x25,4 mm.
Ljuskälla LED. Bildcensortyp CCD.
Mått 272x120x119 mm. Vikt 1,6 kg. .
Här kan du fördjupa dig i en mängd olika ämnen, från nyheter och trender till tips och råd inom en rad olika områden. Vårt mål är att erbjuda högkvalitativt innehåll som inspirerar, informerar och utbildar våra läsare. Läs vidare för att upptäcka spännande ämnen och få inspirationen till att vidga era vyer.
Klicka här för mer inspiration